Baseny termalne

Baseny termalne

Baseny termalne Zakopane i okolica.

Zakopane i całe Podhale to zaplecze basenów i wód termalnych, które pozwalają na relaks i odpoczynek po dniu pełnym wspinaczek, spacerów lub szusowania na nartach. Obiekty oferują ogrzewaną geotermalnie wodę o właściwościach leczniczych oraz liczne atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Stanowią doskonałą alternatywę dla górskich wycieczek i deszczowej pogody.

Odległość od Smrekowa Polana Resort & Spa: Około 1,5 km.

Główne atrakcje: Miejsce rekreacyjne dla rodzin z dziećmi oraz grupy przyjaciół, którzy chcą wspólnie spędzić czas. W Termach Zakopiańskich znajduje się kilka basenów, brodzik dla dzieci, a także 5 zjeżdżalni. Na zewnątrz znajduje się basen, w którym temperatura wody osiąga ok. 30,5 stopnia C. Z basenu zewnętrznego możemy podziwiać widok na Tarty Zachodnie i Giewont. Dodatkową atrakcją są sauny i jacuzzi, które po wyczerpującym pływaniu pozwalają w spokoju i ciszy na pełny relaks. W budynku znajduje się także siłownia i kręgielnia.

Godziny otwarcia: 9:00 – 22:00

Adres: Jagiellońska 31, 34-500 Zakopane

Ceny: Ceny biletów różnią się w zależności od wieku gości, godzin otwarcia i długości pobytu. Istnieją także bilety ulgowe i dla rodzin.

Odległość od Smrekowa Polana Resort & Spa: Około 17 km.

Główne atrakcje: Termy Chochołowskie to kompleks basenów termalnych otoczonych malowniczą przyrodą. Jeden z największych ośrodków rekreacyjnych na Podhalu. Zlokalizowany w Chochołowie nad brzegiem Czarnego Dunajca, zapewnia wspaniałe widoki, które podziwiać można z zewnętrznych basenów. W Chochołowskim termach Goście mają do dyspozycji strefę Spa, baseny z wodą termalną o wysokiej zawartości siarki, saunę, strefę zabaw dla dzieci, liczne punkty gastronomiczne, grotę solną, a także zjeżdżalnie.

Godziny otwarcia: 9:00 – 22:00

Adres: Chochołów 400, 34-513 Witów

Ceny: Ceny biletów zależą od wieku i rodzaju biletu, dostępne są także ulgi.

 

Odległość od Smrekowa Polana Resort & Spa: Około 13 km.

Główne atrakcje: Termy Gorący Potok w Szaflarach to miejsce, które gwarantuje turystom dobrą zabawę , relaks i wspaniałe wspomnienia! Kompleks wodny, do którego zechcesz wracać. Termy Gorący Potok to kompleks kilkunastu unikalnych basenów zewnętrznych z naturalną, surową wodą siarkową. Dla gości udostępniono aż  21 niecek basenowych o różnym przeznaczeniu. Znajdują się tu fontanny, masaże wodne i gejzery, zjeżdżalnie, park linowy i ścianka wspinaczkowa oraz strefa dziecięca. Baseny napełnione są siarkową wodą termalną o temperaturze 34-40°C, dlatego nawet wizyta w Termach Gorący Potok w okresie zimowym jest fantastyczną opcją na zaznanie niepowtarzalnego relaksu.

Godziny otwarcia: 11:00 – 22:00

Adres: Osiedle Nowe 45, 34-424 Szaflary

Ceny: Ceny biletów różnią się w zależności od wieku gości, godzin otwarcia i długości pobytu. Istnieją także bilety ulgowe i dla rodzin.

Odległość od Smrekowa Polana Resort & Spa: Około 25 km.

Główne atrakcje: Termy Bania to kompleks basenów termalnych z widokiem na piękne Tatry. Możesz tam korzystać z emocjonujących zjeżdżalni wodnych, zrelaksować się w różnorodnych saunach, w tym saunie fińskiej, saunie parowej oraz saunie ziołowej. Termy Bania posiadają także obszerną strefę wellness, w której można skorzystać z różnorodnych zabiegów odprężających. Dla najmłodszych gości przygotowano specjalny plac zabaw wodnych.

Godziny otwarcia: 9:00 – 22:00

Adres: Środkowa 181, 34-405 Białka Tatrzańska

Ceny: Ceny biletów różnią się w zależności od wieku gości, godzin otwarcia i długości pobytu. Dostępne są także oferty wieczorne i rodzinne.

Odległość od Smrekowa Polana Resort & Spa: Około 15 km.

Główne atrakcje: Termy Bukovina to duży kompleks termalny słynne na całą Polskę. Lecznicze wody, bogate w składniki mineralne takie jak np. siarkę, chlor, sód, pozwala określać obiekt mianem ośrodka rehabilitacyjnego i uzdrowiskowego. Obiekty termalne obejmują 12 basenów, w których temperatura wody Temperatura wody utrzymuje się w granicach 28 – 36°C. Przewidziano również szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży, między innymi zjeżdżalnię oraz specjalne pływalnie dla najmłodszych. Na terenie term bukowiańskich dostępne jest również 8 saun, m.in. rzymska, fińska, góralska, kwiatowa, na podczerwień.

Godziny otwarcia: 9:00 – 22:00

Adres: Sportowa 22, 34-530 Bukowina Tatrzańska

Ceny: Ceny biletów są zróżnicowane w zależności od wieku, godzin otwarcia i długości pobytu. Istnieją także różne oferty, w tym bilety rodzinne.

Kąpiel w ciepłej wodzie termalnej nie tylko zapewnia głęboki relaks, ale także korzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Korzystanie z basenów termalnych niesie ze sobą liczne korzyści zarówno dla ciała, jak i umysłu.

  • Po pierwsze, relaks w ciepłej wodzie sprzyja złagodzeniu napięcia mięśniowego oraz redukcji stresu i napięcia nerwowego. Baseny termalne stanowią doskonałe miejsce do odprężenia się po intensywnym dniu czy wysiłku fizycznym.
  • Po drugie, korzystanie z basenów termalnych może przyczynić się do poprawy krążenia krwi i relaksacji układu nerwowego, co z kolei wpływa pozytywnie na ogólny stan zdrowia.
  • Wreszcie, baseny termalne często zawierają minerały, takie jak siarka czy sole mineralne, które mają działanie kojące na dolegliwości reumatyczne i zapewniają ogólną poprawę kondycji fizycznej.

Baseny termalne oferują kompleksowy relaks i regenerację, przynosząc korzyści zarówno dla ciała, jak i zdrowia psychicznego.

Gorąco polecamy!