logo-mini

Dla dzieci

Tatry i Podhale zapewniają rodzinom z dziećmi liczne atrakcje, które pozwalają zagospodarować dzień aktywnie i z pasją.

Rodzicie wraz z dziećmi mogą aktywnie spędzać czas podczas pieszych wycieczek do łatwiejszych zakątków Tatr. Do łatwych wędrówek należy trasa z Kuźnic do Doliny Gąsienicowej i Schroniska Murowaniec. Całość zajmuje ok. 1,5 godziny pieszej wędrówki, podczas której podziwiać można piękną panoramę Tatr.

Kolejną atrakcją dla dzieci będzie wyjazd kolejką na Gubałówkę, a następnie spacer w kierunku wyciągu krzesełkowego na Polanie Szymoszkowej. Dawkę ekstremalnych wrażeń zapewnia dojście do Adventure Park - Parku Przygody na Gubałówce, które zostało przygotowane z myślą o dobrej zabawie dla rodzin odwiedzających Zakopane z dziećmi. Znajduje się tam park linowy, przejażdżki quadem, a w okresie zimowym zjazd na pontonie.

Cały system Parku Przygody Gubałówka zaprojektowany i stworzony został w taki sposób, aby każda osoba bez względu na stopień sprawności fizycznej mogła cieszyć się ciekawą przygodą na Gubałówce.

Dużą atrakcją dla dzieci będzie również wyjazd kolejką na Kasprowy Wierch, gdzie na górze można pospacerować, podziwiać widok na Tatry, a następnie zjechać z powrotem. Wjazd na szczyt trwa ok. 20 minut.

Tatry i Podhale to również doskonała baza wypadowa dla rodziców, którzy pragną nauczyć swoje dzieci jazdy na nartach. Dostępne w okolicach liczne szkoły narciarskie, umożliwiają wypożyczenie sprzętu, a także oferują kurs nauki z instruktorem, który zadba o bezpieczeństwo maluchów na stoku.

Liczne parki linowe, cyrk, baseny kulkowe uatrakcyjnią pobyt najmłodszych podczas wakacji lub ferii zimowych.

Oprócz zabawy, Zakopane oferuje dzieciom liczne atrakcje dostępne w mieście. Przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych Muzeum Misiów, zlokalizowane jest na ul Kościuszki i można w nim zobaczyć ekspozycję kolekcjonerskich misiów przedstawiających różne zawody. Dzieci poznają też historię pierwszej produkcji miśków, a także ich ewaluację na przestrzeni lat.

Rodzice mogą zabrać swoje pociechy do Parku Przygody Adventure, który zlokalizowany jest przy Gubałówce. Jest to miejsce zabaw i rekreacji, w którym znajduje się m.in. park linowy, ścianka wspinaczkowa, quady, a także paintball.

Doskonałym pomysłem na zajęcie dla dzieci jest też studio Tęczowa Skorupka - bardzo kreatywne miejsce, które umożliwia dzieciom samodzielne malowanie ceramiki. Jest to idealna forma zabawy, która dodatkowo rozwija talent i uczy precyzji i staranności.

Skatepark zlokalizowany w Parku Miejskim, zapewnia wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Do ich dyspozycji są huśtawki, zjeżdżalnia, karuzela, a także boisko do siatkówki i koszykówki oraz korty tenisowe.