logo-mini

Baseny Termalne

Zakopane i okolice to zaplecze basenów i wód termalnych, które pozwalają na relaks i odpoczynek po dniu pełnym wspinaczek, spacerów lub szusowania na nartach. Obiekty oferują ogrzewaną geotermalnie wodę o właściwościach leczniczych oraz liczne atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Stanowią doskonałą alternatywę dla górskich wycieczek i deszczowej pogody.

Zakopiański AquaPark - miejsce rekreacyjne dla rodzin z dziećmi oraz grupy przyjaciół, którzy chcą wspólnie spędzić czas. W AquaParku znajduje się kilka basenów, brodzik dla dzieci, a także 5 zjeżdżalni. Na zewnątrz znajduje się basen, w którym temperatura wody osiąga ok. 30,5 stopnia C. Z basenu zewnętrznego możemy podziwiać widok na Tarty Zachodnie i Giewont. Dodatkową atrakcją są sauny i jacuzzi, które po wyczerpującym pływaniu pozwalają w spokoju i ciszy na pełny relaks. W budynku AquaParku znajduje się także kręgielnia.

Chochołowskie Termy to jeden z największych ośrodków rekreacyjnych na Podhalu. Zlokalizowany w Chochołowie nad brzegiem Czarnego Dunajca, zapewnia wspaniałe widoki, które podziwiać można z zewnętrznych basenów. W Chochołowskim termach Goście mają do dyspozycji strefę Spa, baseny z wodą termalną o wysokiej zawartości siarki, saunę, strefę zabaw dla dzieci, liczne punkty gastronomiczne, grotę solną, a także zjeżdżalnie.

Termy Szaflary położone na granicy Białego Dunajca i Szaflar są często odwiedzane przez turystów ze względu na bardzo dobrą lokalizację. Kompleks składa się z basenów zewnętrznych oraz wewnętrznych, których woda pochodzi o odwiertu głębinowego i posiada temperaturę od 30 do 38 stopni Celsjusza. Oprócz basenów Goście mogą skorzystać z jacuzzi, zjeżdżalni, a także licznych urządzeń do hydromasażu.

Termy Białka położone w sercu Białki Tatrzańskiej w swojej ofercie posiadają: baseny termalne, zjeżdżalnie aquaparkowe, saunarium oraz Instytut Wellness & SPA. Unikatowe, zaawansowane technologicznie rozwiązania gwarantują Gościom wypoczynek oraz możliwość aktywnej rozrywki.

Termy Bukovina usytuowane 20 km od Zakopanego jak magnes przyciągają gości odpoczywających w górach. Słynne na całą Polskę lecznicze wody, bogate w składniki mineralne takie jak np. siarkę, chlor, sód, pozwala określać obiekt mianem ośrodka rehabilitacyjnego i uzdrowiskowego. Obiekty termalne obejmują 12 basenów, w których temperatura wody Temperatura wody utrzymuje się w granicach 28 - 36°C. Przewidziano również szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży, między innymi zjeżdżalnię oraz specjalne pływalnie dla najmłodszych. Na terenie term bukowiańskich dostępne jest również 8 saun, m.in. rzymska, fińska, góralska, kwiatowa, na podczerwień.