Zakopane

Zakopane

Zakopane – Zimowa stolica Polski

Zakopane przyciąga turystów z całego świata. Atrakcyjne miejsca, urokliwe szlaki turystyczne czy górskie wspinaczki to część z licznych atrakcji, które czekają na przybyłych Gości. Dużym powodzeniem od wielu lat cieszy się zakopiańska promenada – Krupówki to miejsce tętniące życiem z modnymi lokalami, przepysznym regionalnym jedzeniem i charakterystycznymi pamiątkami, które rozpoznawalne są w wielu miejscach na świecie.

Zakopane jest największym miastem położonym pomiędzy Tatrami a pasmem Gubałówki. Usytuowane u podnóża Tatr, wyznacza granicę ze Słowacją. Potocznie określane jako zimowa stolica Polski to miasto o niepowtarzalnym klimacie, najpiękniejszych szlakach turystycznych i górach, z których widoki zapierają dech w piersiach.

Fascynuje kulturą góralską, wspinaczkami i krajobrazami.

Goście odwiedzający Zakopane w celach rozrywkowo – kulturalnych, dzięki różnorodnym atrakcjom z całą pewnością znajdą coś dla siebie. W pierwszej kolejności miejscem, które warto odwiedzić są Krupówki. To najbardziej popularna ulica w Zakopanem, a jednocześnie centrum życia rozrywkowego. Piesza wycieczka zaczyna się od ulicy Nowotarskiej i ciągnie się aż do Zamoyskiego. Ponad kilometrowy spacer po Krupówkach przyciąga turystów różnorodnymi sklepami oraz stoiskami, oferującymi sprzedaż regionalnych pamiątek, a także lokalnych wyrobów spożywczych np. oscypków. Na turystów czekają też liczne atrakcje, np. przejazd dorożką, koncerty czy lokalne ogniska z pieczeniem kiełbasek i oscypków.

Nieopodal skrzyżowania z ulicą Nowatorską znajduje się kościół Świętej Rodziny, który wybudowany został w 1896 roku w stylu neoromańskim. Charakterystyczna bazylika składa się z wieży głównej, dwóch bocznych mniejszych wieżyczek, a także trzech kaplic. W środku można zobaczyć zabytkową kaplicę Św. Jana Chrzciciela, która wykonana jest w stylu zakopiańskim.

Zakopane od wielu lat zachwyca turystów z całego świata, których fascynuje kultura góralska, górskie wspinaczki i obłędne krajobrazy.

Między sercem Tatr a pulsującymi Krupówkami.

Na Krupówkach znajduje się również Muzeum Figur Woskowych, w którym możemy zobaczyć wiele interesujących postaci ze świata filmu i bajki. Rzeczywisty rozmiar figur powoduje, że odczucia po wizycie w muzeum są bardzo realistyczne i pozytywnie komentowane wśród odwiedzających turystów. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego. Posiada wiele filii i placówek, w tym jedną z nich na Krupówkach. W muzeum zobaczyć możemy liczne eksponaty związane z regionem zakopiańskim, a także ekspozycje przyrodnicze, historyczne i etnograficzne. Na szczególną uwagę zasługuje biblioteka posiadająca unikalne zbiory książek, w tym kilka najcenniejszych, do których dostęp mają tylko upoważnione osoby.

Kolejną atrakcją turystyczną Zakopanego, jest plac pod Gubałówką. Wystarczy, że za kościołem przejdziemy dalej prosto i miniemy tunel, aby rozkoszować się urokiem zakopiańskiego targu. Targowisko słynie ze sprzedaży oscypków, miodu, a także wyrobów ze skóry i charakterystycznej garderoby z motywem folklorystycznym i góralskim.

Od pulsujących klubów po wydarzenia sportowe

Przedstawiając atrakcje w Zakopanem, nie możemy pominąć rozrywki. W Zakopanem funkcjonują liczne puby i dyskoteki, w których można szaleć do białego rana. W regionalnych karczmach oraz podczas plenerowych imprez można posłuchać śpiewu i muzyki wyjątkowych góralskich kapel. Zakopane to miejscowość rozlicznych festiwali, atrakcji sportowych oraz wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych. To właśnie tutaj odbywają się liczne imprezy nie tylko o randze krajowej, ale i światowej, takie jak: Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem.